tel. (32) 739 05 99

praca@vista-hr.pl

Pytania i odpowiedzi

Czy żeby rozpocząć pracę jako opiekunka osób starszych wymagany jest język niemiecki oraz doświadczenie?

Znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie nie są obligatoryjne, jednak w dużym stopniu ułatwia to pracę i jest pomocne w odnalezieniu się na miejscu. Firma po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej, dopasuje ofertę względem Twoich umiejętności.

Czy będę ubezpieczona podczas trwania umowy zlecenia?

Tak, opiekunki wyjeżdzające z naszą firmą otrzymują z ZUS poświadczenie A1 oraz kartę EKUZ, umożliwiającą korzystanie z usług medycznych za granicą.

Od jakiej kwoty są odprowadzane składki ZUS?

Składki ZUS są odprowadzane od przeciętnego wynagrodzenia (kwota 5259 zł brutto w 2021 roku). Ma to oczywiście wpływ na wysokość Twojej przyszłej emerytury.

Czy firma organizuje transport oraz czy pokrywa koszty podróży?

Tak, organizujemy oraz opłacamy Twój dojazd w obie strony. Korzystamy tylko z niezawodnych oraz bezpiecznych przewoźników liniowych oraz minibusów.

Czy muszę posiadać prawo jazdy?

Niektóre zlecenia wymagają posiadania czynnego prawa jazdy, lecz nie jest to warunek konieczny żeby rozpocząć współpracę z nami.

Na jak długo zawierana jest umowa?

Umowa jest zawierana na czas nieokreślony z możliwością 2 tygodniowego wypowiedzenia przez każdą ze stron.

W jakiej walucie otrzymam wynagrodzenie?

Wynagrodzenie może być wypłacone w złotówkach lub w euro w zależności od Twoich preferencji.

Czy są premie dla opiekunek?

Tak, pracując z nami otrzymasz premię za pracę w święta Bożego Narodzenia, w Wielkanoc i podczas wakacji. Oprócz tego wynagradzamy nasze opiekunki za polecenia każdego kandydata, który podejmie się z nami wyjazdu.

Na jak długo mogę wyjechać?

Najczęściej wyjazdy są organizowane na okres od 2 miesięcy. Jednak to od Ciebie zależy na jak długo zdecydujesz się wyjechać. Dostosowujemy elastycznie długość pobytu do Twoich możliwości.

Czy oferujecie opiekę koordynatora pod czas trwania zlecenia?

Jak najbardziej! Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z koordynatorem przez cały okres pobytu. W razie problemów bądź niejasności zawsze służymy Ci pomocą!